II wyjazdowe warsztaty z językiem niemieckim

Pierwsze dni nowego roku szkolnego grupa uczniów naszej szkoły spędziła w Mikuszewie. Tak jak rok temu uczniowie uczestniczyli w warsztatach z językiem niemieckim.  Niektórzy z nich przyjechali do Mikuszewa ponownie. Tematem przewodnim warsztatów były wybrane przygody Asterixa i Obelixa:  Asterix und Obelix – Willkommen im Wunderland!!! Oprócz gier i zabaw językowych uczniowie zetknęli się z samoorganizacją, tzn.: odpowiadali za przygotowanie przerw „kawowych” i kolacji. Śniadania i obiady były serwowane w karczmie pałacowej. Pierwszego dnia na kolację grupa odpowiadająca za jej przygotowanie serwowała naleśniki, a drugiego dnia było ognisko. W wolnym czasie grali w piłkę, tenis stołowy i bilard. Dzieci na warsztatach przebywały pod opieką pani Sylwii Juszczak, nauczycielki j. niemieckiego i pani Marzeny Adamczyk, nauczycielki wychowania fizycznego.