Osiągnięcia Uczniów

GRATULUJEMY RECYTATOROM

Miło nam poinformować, że uczniowie klas młodszych naszej szkoły zostali laureatami XXIII Powiatowego Konkursu Recytatorskiego „Srebrna Muza” organizowanego od wielu lat przez Polkowickie Centrum Animacji. Konkurs odbył się 26 listopada 2019 r. w polkowickim kinie.

Sukcesy uczniów:

W kategorii klas O - I:

• II miejsce – Oliwia Ziembikiewicz z kl. I a
  • Wyróżnienie -  Wiktor Adamczewski z kl. I c.

W kategorii klas II - III:

• III miejsce – Maja Chwierut z kl. II c.

Serdecznie gratulujemy uczniom i ich opiekunom

Powiatowy Konkurs Wiersza Patriotycznego

W dniu 20.11.2019 r. laureaci Szkolnego Konkursu Recytatorskiego: Hanna Niemasz z klasy III a, Iga Nowak z klasy III d, Oliwia Ziembikiewicz z klasy I a i Izabela Dudek z klasy II a reprezentowali naszą szkołę w Powiatowym Konkursie Wiersza Patriotycznego "Moja Ojczyzna" w Gaworzycach.

Uczestnicy mogli zaprezentować swoje wiersze w kategoriach klas I-II i III-IV i zdobyli:

III miejsce - Hanna Niemasz kl. III a

wyróżnienie - Oliwia Ziembikiewicz kl. I a

wyróżnienie - Iga Nowak z klasy III d

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i mikołajkowe kubki.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom!!!

Drużyna, która najlepiej „Wie, umie i rozumie”!

Dnia 26 maja 2017r. drużyna w składzie: Bartosz Pytlak, Magdalena Lasak i Emanuel Wilczyk z klasy III B oraz Michał Jaskot z III E, reprezentowała naszą szkołę w VII Powiatowym Turnieju Interdyscyplinarnym „Wiem, umiem, rozumiem…”. Nasi uczniowie musieli zmierzyć się z trudnymi zadaniami z matematyki, fizyki, chemii oraz informatyki. Udało im się wywalczyć I miejsce pokonując tym samym przeciwników nie tylko z gimnazjum, ale również z liceum.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

dyplom konkurs interdyscyplinarny

Konkurs fotograficzny „Świat wokół mnie”

Już po raz drugi Zespół Szkół nr 2 w Lubinie zorganizował konkurs fotograficzny pt. „Świat wokół mnie” dla gimnazjalistów z powiatów: lubińskiego i polkowickiego. 10 maja br. w siedzibie organizatora odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu. Jury po obejrzeniu 60 prac doceniło 19 uczniów przyznając 9 nagród i 10 wyróżnień.

Reprezentacja uczniów z naszego Gimnazjum Klaudia Adamczyk

Wśród wyróżnionych znalazło się 11 uczniów z naszego Gimnazjum. Nagrody otrzymały nastepujące osoby: Aleksandra Jakubowska (3f), Jakub Pauś (3f), Maja Rosołowska (1a), Zofia Bajus (1a), Natalia Kościewicz (3f) i Katarzyna Nieroda (3f). Natomiast wyróżnienia uzyskali: Klaudia Adamczyk (2e), Tomasz Rosik (3e), Gracjan Partyka (3f), Sandra Poniewierka (3a) i Patryk Trochimczyk (3f). Fotografie naszych uczniów mozna obejrzeć na Szkolnym Portalu Edukacyjnym w dziale Prace uczniów.

KOLEJNY SUKCES GEOGRAFÓW

TYTUŁY LAUREATA i FINALISTY III OLIMPIADY GEOGRAFICZNEJ!!!

27 kwietnia 2017 r. we Wrocławiu odbyły się zawody finałowe III Olimpiady Geograficznej dla uczniów dolnośląskich gimnazjów. Z naszej szkoły do tego etapu awans uzyskało czworo uczniów. Po etapie finałowym okazało się, że Bartek Pytlak (IIIB) wywalczył tytuł LAUREATA, uzyskując jednocześnie drugie miejsce w kategorii najwyższej liczby zdobytych punktów we wszystkich etapach konkursu. Magda Lasak, Ala Więcław (IIIB) i Piotr Romański (IIA) uzyskali tytuł FINALISTY III Olimpiady Geograficznej. Z sukcesów podopiecznych cieszy się nauczycielka geografii - pani Jolanta Wrzos.
            Gratulujemy wspaniałym geografom i życzymy rozwijania swoich pasji i sukcesów w przyszłości.