Konkursy

A- A A+

BIAŁE NOCE

Konkurs wiedzy o Rosji - BIAŁE NOCE

Jeżeli marzy Ci się kilkudniowa wycieczka do Petersburga, interesujesz się historią i kulturą Rosji, jesteś uczniem klasy VII lub VIII, weź udział w konkursie historycznym BIAŁE NOCE. Wszelkie informacje o konkursie oraz zgłoszenie udziału u pani Edyty Kocaj (w bibliotece szkolnej) do dnia 16 stycznia.

Harmonogram:

16.01.2020 – ostateczny termin zgłoszeń

26.02.2020 – I etap szkolny

25.03.2020 – II etap międzyszkolny

04.2020 – finał wojewódzki

Regulamin dostępny na stronie:

http://biale-noce.dodn.dolnyslask.pl/wp-contentuploadsregulamin-vi-konkursu-historycznego-wiedzy-o-rosji-pdf/

Sleeveface w bibliotece

Uwaga konkurs "Sleeveface w bibliotece".

Należy:
- przyjść do biblioteki z telefonem lub aparatem fotograficznym
- wybrać książkę
- zrobić sobie z nią zdjęcie
- przesłać je do 16 stycznia na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Zdjęcia, które otrzymamy zostaną wystawione do oceny przez uczniów. Głosowanie odbędzie się w dniach 20.01. – 21.01.2020r. na holu szkoły na parterze. Nagrodzone zostaną 3 zdjęcia, które otrzymają najwięcej głosów. "Sleeveface w bibliotece" - polega m.in. na fotografii osoby z zasłoniętą przez okładkę książki częścią ciała. W efekcie powstaje złudzenie prezentujące kreatywne połączenie fotografowanej osoby z postacią i tłem z okładki. Bardzo prosimy o zachęcenie uczniów. Można też przyjść do biblioteki z uczniami na zastępstwie.

Ela i Zuzia

„CHRISTMAS”

SZKOLNY KONKURS ZNAJOMOŚCI SŁOWNICTWA Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO „CHRISTMAS

Nauczyciele języka angielskiego zapraszają uczniów klas V-VIII do udziału w konkursie „Christmas”, który odbywać się będzie na lekcjach języka angielskiego w dniach 10-12 grudnia 2019 r., przez trzy dni w zależności kiedy dana klasa ma język angielski w planie.

Głównym celem Konkursu jest:

 1. Promowanie wśród uczniów postawy odpowiedzialności za proces samodzielnego uczenia się i rozwijania umiejętności językowych.
 2. Motywowanie uczniów do nauki języka angielskiego, rozwijanie uzdolnień, podniesienie samooceny uczniów.
 3. Doskonalenie umiejętności językowych, a w szczególności poziomu kompetencji w zakresie pisowni w języku angielskim.
 4. Stworzenie uczniom możliwości sprawdzenia stopnia opanowania struktur leksykalnych.

Uczestnikiem Konkursu może być każdy uczeń z klas V-VIII ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Polkowicach. Warunkiem uczestnictwa w Konkursie jest samodzielne przygotowanie i zgłoszenie się do właściwego nauczyciela języka angielskiego w terminie co najmniej trzy dni przed wyznaczoną datą konkursu .

Szczegółowy regulamin konkursu u p. Agnieszki Knihnickiej i Jolanty Baran.

Word Christmas Tree 71

Konkurs piosenki i poezji obcojęzycznej

Nauczyciele języków obcych zapraszają do udziału w konkursie skierowanym do uczniów klas IV-VIII Szkoły Podstawowej nr 3 w Polkowicach, którzy chcą zaprezentować swoje zdolności wokalne, recytatorskie i lingwistyczne.

Celem konkursu jest:

 • Prezentacja umiejętności lingwistycznych i wokalnych uczniów.
 • Popularyzacja nauki języków obcych.
 • Rozwijanie kreatywności uczniów.
 • Rozwijanie zainteresowań i umożliwienie prezentacji swoich pasji.
 • Kształtowanie umiejętności współzawodnictwa.
 • Rozwijanie talentów estradowych.

Konkurs składa się z jednego etapu, który odbędzie się:

9 grudnia 2019 roku,  o godzinie 13:30  przy małej scenie. 

Do udziału zaproszeni są zarówno wykonawcy indywidualni, jak i grupy wokalno-instrumentalne.

Szczegółowy regulamin konkursu u nauczycieli języków obcych.

Aktualne konkursy plastyczne

 1. Muzeum Zagłębia w Będzinie oraz Fundacja Ogólnopolski Festiwal Kolęd i Pastorałek ogłasza konkurs na „Gwiazdę kolędniczą”. Oto szczegóły konkursu:

-  Pracę konkursową można wykonać indywidualnie lub grupowo.

-  „Gwiazda kolędnicza” powinna być wykonana tradycyjnymi technikami, ale bez użycia świeczek. Może być ruchoma (obrotowa).

-  Wielkość „gwiazdy” powinna mieścić się w wymiarach: średnica min 50 cm - max 120 cm, długość kija od 180 cm do 200 cm. Gwiazda umieszczona na kiju musi mieć możliwość demontażu (osobno gwiazda, osobno kij – ze względów transportowych). Prace muszą być opisane (imię i nazwisko, wiek, telefon, w przypadku pracy grupowej –nazwa szkoły).

 1. Dolnośląski Konkurs Plastyczny " Tradycje Świąt Bożego Narodzenia- termin 2 grudnia.
 2. Ogólnopolski Konkurs Na Komiks “Podróże Koziołka Matołka – Japonia”

ogólnopolski, 6-12 lat

Jak co roku Europejskie Centrum Bajki im. Koziołka Matołka w Pacanowie zaprasza wszystkie dzieci w wieku 6 – 12 lat do udziału w konkursie na komiks. Można startować indywidualnie lub grupowo. Tematem pracy (w rozmiarze nie większym niż 10 jednostronnych kartek formatu A4 – papier) jest przedstawienie podróży Koziołka Matołka po Japonii. Na konkurs przyjmowane są wyłącznie prace papierowe. Uczestnicy konkursu muszą dowiedzieć się jak najwięcej o Japonii, wymyślić scenariusz przygód Koziołka Matołka. Termin- 31.12.

 1. NUDZI – MISIE Ogólnopolski Konkurs Plastyczny Dla Dzieci i Młodzieży

ogólnopolski, 6-16 lat

Centrum Kultury AGORA we Wrocławiu zaprasza dzieci i młodzież w wieku 6-16 lat do udziału w ogólnopolskim konkursie plastycznym. „Nudzi-Misie” to hasło tegorocznej edycji ogólnopolskiego konkursu plastycznego dla dzieci i młodzieży, którego tematem są wszelakie misie i niedźwiedzie. Kubuś Puchatek, niedźwiedź Wojtek, miś Paddington i inne znane, lubiane misie to nasi przyjaciele od dziecka. Kochamy je za poczucie bezpieczeństwa czy niezapomniane przygody. To bez wątpienia nasze najsympatyczniejsze zabawki. Termin 13.02.

 1. VI OGÓLNOPOLSKI KONKURS TWÓRCZOŚCI PLASTYCZNEJ DZIECI I MŁODZIEŻY „NIEBO W KOLORZE - SPOTKANIE Z ZORZĄ POLARNĄ”

ogólnopolski, 6-16 lat

Stowarzyszenie TRAKT z siedzibą w Płocku zaprasza dzieci i młodzież w wieku 6-16 lat do udziału w konkursie plastycznym poświęconym zjawisku zorzy polarnej. Konkurs ma charakter indywidualny, otwarty i bezpłatny. Każdy uczestnik może zgłosić tylko jedną pracę. Tematyka prac plastycznych musi nawiązywać do tytułu konkursu, czyli przedstawiać plastyczne wyobrażenie zorzy polarnej. Prace mogą być wykonane w dowolnej technice malarskiej, rysunkowej, graficznej lub mieszanej. Termin- 5.10/01/2020

 1. Konkurs plastyczny "Zaprojektuj mural i wygraj atrakcyjne nagrody"

Konkurs trwa do: 15.12.2019 w Konkursy dla uczniów i studentów Organizator: jarocin.pl

Uczniowie szkół podstawowych z całej Polski mogą wziąć udział w „Akcji Mural”. Najlepszy projekt na mural ozdobi ścianę w centrum Warszawy. Dzieci i młodzież mogą rywalizować o atrakcyjne nagrody, zarówno dla zwycięskiej klasy, jak i całej szkoły.

Więcej informacji można znaleźć w Internecie wpisując tytuł konkursu.

Zapraszam do udziału

Marzena Patron