15.01.2020 r. w naszej szkole zorganizowane zostało rodzinne malowanie dla klas II pod nazwą „Zimowe fantazje”. Nasi uczniowie wraz z członkami swoich rodzin zamienili się w artystów-malarzy. Tworzyli obrazy abstrakcyjne oraz rzeczywiste krajobrazy zimowe. Działanie to miało na celu ukazanie ciekawej formy spędzania czasu z rodziną, rozwijanie artystycznych uzdolnień oraz pogłębianie i inicjowanie zainteresowań i pasji malarskich. Podczas wspólnego malowania towarzyszyła dobra zabawa i wspaniała atmosfera. Powstała przepiękna galeria prac, która wystawiona została na holu I piętra naszej szkoły. Słodki poczęstunek dla uczestników został ufundowany przez Radę Rodziców Szkoły Podstawowej nr 3. Zapraszamy do oglądania wystawy.

Anna Makaś

Monika Oniszko

Uczestnicy projektu Code for Green wraz z uczniami klasy IV a brali udział w warsztatach „Smog czy jest o czym dyskutować?” Starsi uczniowie wraz z pracownikami urzędu gminy z Wydziału Ochrony Środowiska i Obszarów Wiejskich w Polkowicach uczyli młodszych  uczniów jak badać i odczytywać wyniki pomiaru jakości powietrza.

Uczniowie klasy IV a dwa grudniowe dni spędzili w Ośrodku Edukacyjnym Centrum Edukacji Ekologicznej i Krajoznawstwa "Salamandra" w Myśliborzu. Podczas pobytu uczniowie brali udział w:

• zajęciach terenowych, polegających na wnikliwej obserwacji przyrody i dokonywaniu pomiarów dendrometrycznych drzew: pomiary obwodu, wysokości i wieku drzew,
  • zajęciach laboratoryjnych w pracowni chemii środowiska i w pracowni ekologicznej, gdzie uczniowie sprawdzali jak rośliny wykorzystują światło słoneczne oraz szukali odpowiedzi na pytanie „Czy każdą wodę można pić?”,
  • zajęciach laboratoryjnych podczas których dokonywali mikroskopowania tkanek roślinnych,
  • zajęciach tworzenia mydełek,

Wieczorem zaś po własnoręcznie przygotowanej kolacji  na uczniów czekały gry i zabawy integracyjne, przygotowane przez panią psycholog Sarę Cybruch i wychowawcę Adrianę Ciupkę.

W piątek 20.12.2019 obchodziliśmy w szkole Dzień Tradycji. W tym roku wyjątkowe Jasełka przygotowały panie Izabela Kaftan-Milczarczyk i Weronika Maraj wraz z grupą taneczo – gimnastyczną i klasą 6c. W nastrojowej scenerii pięknie tańczyły diabły i anioły, a końcowy pokaz akrobatyczny wzbudził ogromny aplauz widzów. Kolędy śpiewano wspólnie w trakcie Jasełek jak i w sali muzycznej pod opieką pani Joanny Kący. Quiz świąteczny nt. tradycji w Polsce i na świecie przygotowali i przeprowadzili dla młodszych kolegów z klas piątych uczniowie z klasy 7d - Nikola, Maja i Kacper. Rywalizacja budziła wiele emocji, dla najlepszych były słodkości. Warsztaty ozdób świątecznych  prowadzono w Klubie Sezam i na  lekcjach pań: Agnieszki Klasowskiej, Aleksandry Kowalskiej i Eweliny Róg z uczniami z klasy 7b: Bianką, Mają, Bartkiem i Igorem. Świąteczne karaoke ćwiczono na lekcjach języków obcych. Pod okiem pana Macieja Juszczaka na lekcjach informatyki klasy wykonywały świąteczne zwiastuny filmowe. Niektóre klasy o tradycjach mówiły w czasie świątecznych spotkań z wychowawcą. W budynku przy ulicy Kominka również uroczyście obchodzono Dzień Tradycji. Uczniowie mogli obejrzeć piękne Jasełka pt. ”Dzisiaj w Betlejem”, przygotowane przez Panie katechetki – Monikę  Oniszko i Annę Piękoś oraz występ wokalno-taneczny zespołu „Iskierki”, przygotowany przez Panią Agatę Kusiak. Nie obyło się oczywiście bez wspólnego kolędowania… Tradycję bożonarodzeniową nauczyciele wraz z uczniami kultywowali również organizując piękne, kameralne spotkania wigilijne, podczas  których było dzielenie się opłatkiem, składanie świątecznych życzeń i świąteczny poczęstunek.

Dzień był pełen wrażeń i wprowadził wszystkich w świąteczny nastrój.

Reprezentacja SP3 Polkowice brała udział w Dolnośląskim Finale 3 – koszykarskich rozegranym w Wałbrzychu. Drużyna dziewcząt okazała się bezkonkurencyjna wygrywając wszystkie mecze zdobyła Mistrzostwo Dolnego Śląska. Chłopcy natomiast musieli uznać wyższość rywali i zajęli 4 miejsce. Drużynę dziewcząt reprezentowały: Maja Janecka, Nadia Żarnowska, Julia Zawadzka, Aleksandra Romaszko. Chłopcy wystąpili w składzie: Maksym Ambroziak, Ksawery Bonifaczuk, Maciej Kordek, Maciej Łukasik.

sukces trójek koszykarskich