Osiągnięcia sportowe

A- A A+

Biegali, pływali i .....

Dnia 1 X reprezentacja szkoły w składzie: Bruno Cios 7a, Szymon Bęben 8c, Bartosz Wietuszyński 7a, zajęła  3 miejsce w Finale Dolnośląskim w Dwuboju Nowoczesnym (1 km biegu oraz 100 m pływania). Zawody były rozgrywane na obiektach kompleksu sportowego w Nowej Rudzie.

Korespondencyjne Mistrzostwa Województwa w Lidze LA

23.09.2020 r. na polkowickim stadionie lekkoatletycznym odbyły się korespondencyjne Mistrzostwa Województwa w lidze lekkoatletycznej. Ze względu na pandemię zawody rozgrywane są w czterech miastach (Polkowice, Legnica, Jelenia Góra i Oleśnica),
a po ich zakończeniu zostanie sporządzona ostateczna klasyfikacja wojewódzka. W Polkowicach wzięły udział zespoły dziewcząt i chłopców z SP 1, SP 2, SP 3. Zawodnicy konkurowali w biegach (100 m, 300 m, 600 m, 1000 m), skokach (w dal, wzwyż), rzutach (oszczepem, pchnięcie kulą) oraz sztafecie 4x100 m. Po bardzo emocjonującej walce i przeliczeniu punktów za poszczególne konkurencje ogłoszono wyniki.  Lekkoatleci  z naszej szkoły wygrali zdecydowanie w kategorii chłopców i dziewcząt

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom.

JESTEŚMY NAJLEPSI NA DOLNYM ŚLĄSKU

trophy 153395 960 720

Szkolny Związek Sportowy Dolny Śląsk ogłosił oficjalne wyniki współzawodnictwa szkół. Współzawodnictwo obejmuje 10 najwyżej punktujących dyscyplin. Wśród 474 sklasyfikowanych szkół  w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej (kl. VII i VIII) zajęliśmy I miejsce.

• Tenis stołowy chłopców

W Igrzyskach Dzieci (kl. IV-VI) zajęliśmy IV miejsce.

• Minikoszykówka dziewcząt
  • Pływanie chłopców
  • Minikoszykówka chłopców
  • Szachy                                                                                                                           Serdecznie gratulujemy.

Roksana na Mistrzostwach Polski

Uczennica szkoły podstawowej nr 3 w Polkowicach - Roksana Lepa świetnie zaprezentowała sie podczas Halowych Mistrzostw Polski u18  w Toruniu. Roksana  w pchnięciu kulą 3 kg  zajęła VI miejsce z wynikiem 12,56 m. Warto wspomnieć, że to był jej debiut w nowej kategorii wiekowej do lat 18. Gratulujemy tak wysokich wyników i życzymy powodzenia w przygotowaniach do sezonu letniego.

Reprezentantki SP3 - Mistrzyniami Dolnego Śląska w koszykówce!

Do zwycięstwa poprowadził je duet nauczycieli, Kornelia Bajus i Sebastian Rudnicki. Nasze dziewczyny wywalczyły prawo reprezentowania Dolnego Śląska w Mistrzostwach Polski Szkół Podstawowych. Czy dojdzie do nich dowiemy się w maju.