Osiągnięcia sportowe

A- A A+

Roksana na Mistrzostwach Polski

Uczennica szkoły podstawowej nr 3 w Polkowicach - Roksana Lepa świetnie zaprezentowała sie podczas Halowych Mistrzostw Polski u18  w Toruniu. Roksana  w pchnięciu kulą 3 kg  zajęła VI miejsce z wynikiem 12,56 m. Warto wspomnieć, że to był jej debiut w nowej kategorii wiekowej do lat 18. Gratulujemy tak wysokich wyników i życzymy powodzenia w przygotowaniach do sezonu letniego.

 

Reprezentantki SP3 - Mistrzyniami Dolnego Śląska w koszykówce!

Do zwycięstwa poprowadził je duet nauczycieli, Kornelia Bajus i Sebastian Rudnicki. Nasze dziewczyny wywalczyły prawo reprezentowania Dolnego Śląska w Mistrzostwach Polski Szkół Podstawowych. Czy dojdzie do nich dowiemy się w maju.

Złoto zdobyły w składzie:

Bajus Katarzyna, Bogus Dobrochna, Henzel Wiktoria, Jachimek Michalina, Klepuszewska Hanna, Łysakowska Julia, Owczarek Martyna, Pilichowska Klaudia, Piotrowicz Weronika, Romaszko Izabela, Szewczyk Bianka, Tertera Wiktoria, Tylkowska Alicja

🏀 SP 3 - SP 24 Wrocław 35:16 (8:4, 12:2, 3:6, 12:4)

🏀 SP 3 - SP 11 Jelenia Góra 43:9 (14:0, 6:4, 10:0, 13:5)

🏀 SP 3 - SP 2 Ziębice 54:12 (18:0, 6:4, 14:4, 16:4)

Końcowa kolejność :

I miejsce🥇 - SP 3 Polkowice

II miejsce🥈 - SP 11 Jelenia Góra

III miejsce🥉 - SP 24 Wrocław

IV miejsce - SP 2 Ziębice

Zdjęcia z zawodów

 

Mistrzostwa Dolnego Śląska w LA

20 stycznia odbyły się Mistrzostwa Dolnego Śląska w czeskim Jabloncu. Szkołę podstawową nr 3 w Polkowicach reprezentowali: Roksana Lepa 1 miejsce w pchnięciu kulą 3 kg 12, 72 m poprawiając rekord życiowy o 15 cm, Jakub Józefowicz zakwalifikował się do finału pchnięcia kulą 5 kg z wynikiem 12, 01 m ustanawiając nowy rekord życiowy. Niestety Jan Biernat nie dostał się do finału, ale kulę posłał na odległość 11, 79 m poprawiając rekord życiowy o 34 cm.

Życzymy powodzenia w przygotowaniach do Mistrzostw Polski.

01

Sukcesy lekkoatletów

Lekkoatletka SP 3 w Polkowicach Roksana Lepa 29 września 2018 r wystartowała w ogólnopolskim mitingu w Zielonej Górze. Podopieczna Roberta Pierzchały rywalizowała w dwóch konkurencjach i w obu nie dała szans rywalkom zajmując pewne pierwsze miejsca. W rzucie oszczepem ukończyła zmagania z wynikiem 36 m, a w pchnięciu kulą 11,83. Podczas XVI Mistrzostw dzieci i młodzieży w Słubicach Roksana wywalczyła 2 medale: w rzucie oszczepem zajęła pierwsze miejsce z wynikiem 38,12 m co jest jej nowym rekordem życiowym oraz w pchnięciu kulą zajęła pierwsze miejsce z wynikiem 11,73 m. Roksana brała również udział Mistrzostw Polski do lat 16 w Bełchatowie. Wystartowała w dwóch konkurencjach. W pchnięciu kulą zawodniczka zajęła znakomite IV miejsce z wynikiem 12,58 m, do medalu zabrakło jej zaledwie 17 centymetrów. W rzucie oszczepem Roksana ukończyła swoje zmagania na 7 miejscu z wynikiem 37,95 m. W obu konkurencjach Roksana wywalczyła piękne rekordy życiowe. Świetne wyniki uzyskali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Polkowicach podczas finału dolnośląskich igrzysk młodzieży w szkolnej lidze lekkoatletycznej we Wrocławiu. Na podium stanęło 8 zawodników. Pierwsze miejsca zajęli: Roksana Lepa w pchnięciu kulą 11,55 m, Jakub Józefowicz 11,56 m również w pchnięciu kulą i Agata Szczepańska w rzucie oszczepem z wynikiem 26m. Drugie miejsca zajęli: Martyna Korniluk w skoku w dal, Kornel Powaserowski w rzucie oszczepem, Jan Biernat oraz Aleksandra Nalewajk w pchnięciu kulą. Na najniższym stopniu podium w biegu na 300 m stanęła Julia Latos z wynikiem 47,66 sek. W zawodach uczestniczyli również: Przemek Zelczak, Karol Brzoza i Kasia Ochędowska w skoku w dal, w biegu na 100 m Kornelia Szerszeń, Gosia Mazur, Weronika Babska, Maciej Eredzcheb, Patryk Pieńko, Marcin Murdza, w pchnięciu kulą Kacper Czaja oraz Marcel Sadowski, w biegu na 300 m Przemek Sobański i Sebastian Łysakowski w biegu na 600m Lidia Guścin, Julia Wieruszewska i Julia Górska, w biegu na 1000 m Krzysztof Pajdowski. Świetnie spisały się również sztafety 4x100 m. Szkołę Podstawową nr 1 w Polkowicach reprezentowała Nikola Majcher, która rzucała oszczepem.

Wielki sukces Kuby

MIĘDZYWOJEWÓDZKIE MISTRZOSTWA MŁODZIKÓW W STRZELECTWIE SPORTOWYM - WROCŁAW 2018

Jakub Machowicz uczeń klasy III a po raz drugi w życiu wystartował w tych najważniejszych dla młodego zawodnika zawodach.  Rywalizował z zawodnikami z dużych i małych klubów z terenu czterech województw: wielkopolski, lubuskiego, dolnego śląska i opolskiego. Zawody rozpoczęły się w piątek. O godzinie 15.00, Kuba zajął stanowisko na strzelnicy 25m i rozpoczął strzelanie konkurencji pistolet sportowy część precyzyjna a  o godzinie 17.00 części szybkiej. W pierwszych seriach Kuba wstrzeliwał się i nie były one rewelacyjne. Jednak serie od trzeciej do szóstej to wyniki mistrzowskie i to pomimo wystąpienia zacięcia broni w części szybkiej. Niestety w tak doborowej obsadzie (sami doświadczeni zawodnicy) aby zająć dobre miejsce trzeba od początku strzelać same dobre strzały. Kuba zajął miejsce 9. Sobota była dla pistoleciarzy dniem szybkostrzelców. To bardzo trudna konkurencja wymagająca od zawodników maksymalnego skupienia i zdyscyplinowania. Zawodnicy strzelają w niej do pięciu tarcz oddalonych od zawodnika o 25 metrów. Na oddanie pięcio strzałowej serii mają osiem sekund i tak przez trzy pierwsze serie, potem czas ulega skróceniu do sześciu sekund przez kolejne trzy serie. Potem odpoczynek i jeszcze raz to samo. Kuba strzelał znakomicie, niestety pożyczony pistolet zaczął nawalać.  Jakub miał w pierwszej części jedno zacięcie. Sędziowie uznali je i zawodnik mógł serię powtórzyć. Niestety w drugiej części zacięcia były, aż trzy a dopuszczalne jest jedno. Przez to wynik Kuby poleciał w dół. Np w serii czwartej po pierwszych trzech strzałach nastąpiło zacięcie i do ostatnich dwóch tarcz zawodnik nie oddał strzału co zaowocowało wynikiem 10, 9, 10, 0 ,0 i już przekreśliło szansę na medal. Ostatecznie Kuba zajął 9 miejsce na 24 zawodników i był i tak  najlepszym „szybkostrzelcem” z  dolnego śląska. Podkreślić trzeba, że bardzo dobrze zniósł ta trudną sytuacje i do ostatniej serii strzelał bardzo precyzyjnie i dynamicznie. To Bardzo ważne bo świadczy o doskonałej kondycji psychofizycznej zawodnika. Zazwyczaj po pierwszym zacięciu zawodnicy się sypią (zżera ich stres-każde następne to przekreślenie szans na dobry wynik) Niedziela była dniem triumfu. Kuba wystartował w najbardziej obleganej konkurencji pistolet pneumatyczny (31 zawodników). Tutaj też używał pożyczonego pistoletu z zbyt dużą i niewygodną rękojeścią ale jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma. Do tej konkurencji zawodnik był doskonale przygotowany i nie zawiódł. Przez ponad godzinę strzał za strzałem precyzyjnie zaliczał 10 i 9 sporadycznie 8 i jedną 7. Nie popełnił żadnego błędu. Zajął drugie miejsce i był jedynym pistoleciarzem z dolnego śląska który wywalczył medal podczas tych zawodów. Wkrótce Mistrzostwa Polski w Bydgoszczy i kolejna szansa na medal. Trzymamy kciuki....