Zdjęcie książki i filiżanki z herbatą

Witajcie!

Przypominamy, że od początku trwania nauki zdalnej

biblioteki szkolne  są czynne codziennie:

9.00- 13.30 – biblioteka przy ul. Kominka 1

8.00- 15.00- biblioteka przy ul. Ociosowej 3

300 bibliotek cyfrowych – czytaj on-line za darmo i legalnie!

Portal www.lustrobiblioteki.pl przygotował zestawienie 300 polskich i światowych legalnych źródeł  do nieodpłatnego czytania i przeglądania on-line. Wyboru i opracowania listy bibliotek, repozytoriów, archiwów i muzeów cyfrowych dokonała Barbara M. Morawiec. Duża cześć  z nich adresowana jest do dzieci i młodzieży oraz dla każdego kto rozwija swoje hobby, szuka rozrywki i poszerza swoja wiedzę.

Zachęcamy do korzystania!

Pozdrawiamy - nauczyciele bibliotekarze:

Iwona Idzikowska, Zuzanna Szczęsna

Każdy naród ma swoje ważne daty związane z jego historią. Bez wątpienia w historii Polski taką datą jest 11 listopada – obchodzony jako Narodowe Święto Niepodległości. Jest ona symbolem miłości do Ojczyzny, walki o wolność, wiarę i zwycięstwo. Właśnie tego dnia, po 123 latach niewoli Polska odzyskała niepodległość. W naszej bibliotece mamy kilka książek, które w ciekawy sposób opowiadają tę historię.

Zdjecie książek z biblioteki o tematyce niepodległościowej

Klasowe tablice musieliśmy zamienić obecnie na tablice wirtualne. Ich zaletą jest to, że możemy je udostępniać naszym uczniom. Nauczyciel może w łatwy sposób wyjaśnić klasie omawiane zagadnienia. Wszystko, co napisze na tablicy będzie widoczne  dla uczniów w czasie rzeczywistym.  Dodatkowo, może wizualizować przedstawiane treści, ponieważ wiele tablic umożliwia przesyłanie plików graficznych. Pomysłem na wykorzystanie wirtualnych tablic jest wspólne tworzenie map myśli, prezentowanie rezultatów pracy grupowej, burza mózgu, praca metodą odwróconej klasy. Oto nasza propozycja – lekcja wychowawcza z wykorzystaniem aplikacji Wirtualna tablica AWW App.

Obraz strony aplikacji Tablica aww

Wirtualna tablica AWW App. to wirtualna tablica do zastosowania na lekcji online. Aplikację możemy używać jako zarejestrowani użytkownicy, a także bez rejestracji. Możemy dzielić się tablicą z innymi użytkownikami.  AWW App daje wiele możliwości. Przy pomocy zielonego guzika u góry ekranu tablica umożliwia nam udostępnienie poprzez: link, e-mail, facebook, tweeter oraz QR Code. Po lewej stronie mamy panel użytkownika, a w nim: wskaźnik, paleta kolorów, rysowanie, gumka, kształty, tekst i dodaj-obrazek – PDF/PPT/IMG/DOC. Po stronie prawej - klawisze do powiększania i pomniejszania tablicy oraz komunikator. Jeżeli jesteśmy zalogowani na swoim koncie tablice automatycznie się zapisują na nim.

Biblioteka Ociosowa

KINO NHEF W BIBLIOTECE

Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej (w roku 2020/2021 edycja online) to projekt kinowy zorganizowany w bibliotece szkolnej. Warsztaty filmowe poprowadziły pani Aneta Stefaniak i pani Elżbieta Turbińska – nauczyciele bibliotekarze. Zajęcia te będą się odbywać co miesiąc.Pokazy filmów poprzedziły prelekcje wprowadzające uczestników w tematy podejmowane w danym filmie oraz omówienie filmu. Młodzi bohaterowie „Łowców czarownic”, który obejrzała klasa 7e, to rówieśnicy uczniów. Na srebrnym ekranie przeżywają przygody, które dotykały tak ważnych problemów jak: przyjaźń, zaufanie i przezwyciężanie własnych ograniczeń. Film „Żałuję” dla kasy 8a i 8b stanowił źródło analogii do rzeczywistego świata nastolatków i pomógł skonfrontować się z tematem przemocy rówieśniczej. Mamy nadzieję, że nasze warsztaty filmowe były wsparciem uczniów w radzeniu sobie z dylematami dojrzewania i pomocą w rozumieniu samego siebie i innych ludzi. Kolejne projekcje wznowione będą po zakończeniu zdalnego nauczania.