Głośne czytanie

Ten dzień ustanowiono osiemnaście lat temu z inicjatywy Polskiej Izby Książek. Data nie jest przypadkowa, ponieważ tego dnia urodziła się autorka książek dla dzieci i młodzieży – Janina Porazińska, a właśnie najmłodszym dedykowany jest ten dzień. Poczytajmy wspólnie i my. Z okazji tego święta uczniowie klas V odwiedzili bibliotekę szkolną i wysłuchali fragmentu książki Andrzeja Maleszki pt. Magiczne drzewo czytanego przez panie bibliotekarki. Pozostali uczniowie wraz z nauczycielami w klasach  przeczytali wybrane fragmenty książek m.in. "Gorzka czekolada”, "Stary człowiek i morze", "Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek". Nie mogło zabraknąć w tym dniu również tekstów Olgi Tokarczuk – laureatki Literackiej Nagrody Nobla w 2019 r. Zachęcamy wszystkich do czytania książek, czasopism. Pamiętajmy, że czytanie to wspaniały sposób na nudę w deszczowe jesienne dni. Czytanie rozwija wyobraźnię, język, pamięć. Uczy myślenia, poprawia koncentrację, poszerza wiedzę, ułatwia naukę, pomaga odnieść sukces w szkole.

Plakat. Zaproponuj tytuł książki

Zapraszamy uczniów i nauczycieli do współtworzenia księgozbioru naszej biblioteki.

Czekamy na Wasze propozycje w kwestii zakupu nowości wydawniczych.

Jeśli uważasz, że dany tytuł powinien znaleźć się w naszym księgozbiorze, przyjdź do biblioteki  i zostaw swoją propozycję w koszyku przy wejściu do biblioteki.

Zgłoszenie powinno zawierać następujące dane: tytuł książki i nazwisko autora.

Elżbieta Turbińska

Aneta Stefaniak

Październik. Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

PAŹDZIERNIK W BIBLIOTECE