Biblioteka szkolna

A- A A+

 

logo bibliotekiKiedy masz jakieś wątpliwości,
idź do biblioteki

J. K. Rowling

 

BIBLIOTEKA SZKOLNA WITA!!!

 

książki1. Uczniowie kl. VIII SP3 i SP1oddają podręczniki i inne książki 19 czerwcaw godz. 9.00 – 12.30 wg następującego harmonogramu: 

 9.00 – 10.00 – kl.VIII a

10.15 – 11.15 – kl.VIII b

11.30 – 12.30 – kl.VIII c

12.30 – 13.00 – kl.VIII SP1

Książki należy zapakować do przezroczystej reklamówki i podpisać: imię, nazwisko, klasa. Uczeń powinien mieć przy sobie długopis i założoną maseczkę. Po sprawdzeniu stanu ilościowego podręczników przez nauczyciela bibliotekarza, uczeń podpisuje stosowne oświadczenie.

2. Uczniowie klas VII nie oddają podręcznikówponieważ jest to ostatni rok ich obowiązywania. W pierwszym tygodniu września rozliczą się z lektur i pozostałych książek oraz oddają podręcznik do języka niemieckiego Mach mit 2!
Przyszłe kl. VII realizują nową podstawę programową. Uczniowie we wrześniu otrzymają nowe podręczniki w szkole.

3. Uczniowie I - IV i V - VI oddają podręczniki i inne książki do biblioteki szkolnej w pierwszym tygodniu września.

4. Uczniowie przygotowują wszystkie książki do oddania. Należy: wymazać zapisy ołówkiem, usunąć foliową okładkę, naprawić książkę uszkodzoną, zadbać o estetykę i czystość.

5. W razie zniszczenia lub zagubienia podręcznika rodzice/opiekunowie zobowiązani są do zakupu nowego przed końcem roku szkolnego.

6. Uczeń kl.VIII, który nie rozliczy się z biblioteką, nie będzie miał podpisanej karty obiegowej.

 

Test wiedzy w sieci - globalny quiz

 

superman

 

Dlaczego szybowce prawie zawsze malowane są na biało?
Gdzie miała miejsce piwna powódź?
Co znaczy słowo  Eskimos ?  
Którą chorobę nazywano chorobą królów?
Pierwszy wielki przeciwnik Supermana to …
Na te i inne pytania z wielu dziedzin znajdziesz odpowiedzi w tych quizach!

 

BIBLIOTEKA SZKOLNA POLECA

Biblioteka szkolna oraz klasa I c wraz z Wychowawcą p. Agatą Kusiak poleca książeczkę pt. „Nasza mama czarodziejka”. W ostatnich dniach maja uczniowie klasy I c mieli okazję zapoznać się z książeczką Joanny Papuzińskiej pt.: „Nasza mama czarodziejka”. Z tej okazji wykonywali przeróżne zadania. Jednym z nich było zaprojektowanie okładki do omawianej lektury. Okazało się, że są z nich prawdziwi ilustratorzy – stworzyli bowiem przepiękne prace. Oczywiście nie zapomnieli również o bardzo ważnych elementach, które muszą się znaleźć na każdej okładce poza ilustracją, a mianowicie: o tytule i o autorze. Zapraszamy do galerii zdjęć.

                                               Czytelniczo pozdrawiamy – nauczyciele bibliotekarze

 

Urodziny Kazimierza Szymeczko   

kszymeczka

 

11 czerwca swoje urodziny świętuje Kazimierz Szymeczko. Z tej okazji przypominamy 10 książek tego popularnego pisarza. Po powrocie do szkoły, znajdziecie je w naszej szkolnej bibliotece. Zapraszamy do oglądania i czytania. Więcej informacji znajdziecie tutaj

        

CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM O ZWIERZETACH 

Zapraszamy do zapoznania się i skorzystania z programu XIX Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom, zorganizowanego w przestrzeni wirtualnej. Informacje dostępne są w linku:
Cała Polska Czyta Dzieciom

czytanie

Z czytelniczymi pozdrowieniami – nauczyciele bibliotekarze

 

Biblioteka Szkolna Poleca

ODWIEDŹ STRONY PODRÓŻNIKÓW, A NASTĘPNIE SIĘGNIJ PO KSIĄŻKI PODRÓŻNICZE

podróż1

Wielu z nas musi zweryfikować wakacyjne plany i zmienić kierunek podróży. Chociaż nie wyruszymy w daleki świat, to nie znaczy, że nie możemy go poznawać. Wybierzcie się w podróż z wyjątkowymi wędrowcami, którzy dzielą się swoją pasją i przygodą. Więcej informacji znajdziesz tutaj

 

BIBLIOTECZNY KONKURS CZYTELNICZY!

Serdecznie zapraszamy do udziału w kolejnym bibliotecznym konkursie uczniów klas I-IV. Zadanie polega na wykonaniu jednego zdjęcia pod nazwą „MOJA DOMOWA BIBLIOTECZKA”  i przesłaniu go do dnia 27 maja na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..  Komisyjne losowanie nagród odbędzie się w bibliotece szkolnej 28 maja 2020 roku.

 

konkurs 2205

 

Z czytelniczymi pozdrowieniami - nauczyciele bibliotekarze

 

 

 

Biblioteka szkolna poleca

pisupisu

 

PISUPISU.PL to  strona stworzona do nauki przez zabawę. Znajdziecie tu  gry edukacyjne, informacje o książkach i artykuły na różne tematy. Starsi uczniowie powtórzą wiadomości z języka polskiego z różnych działów, a młodsi mnóstwo gier obrazkowych, czytanki, ćwiczenia z treningu umysłu i zabawy słowne.

Czy tu już zaglądaliście?

Nie, to zróbcie to koniecznie! 😀

 

Moje domowe czytanie

Zapraszamy do konkursowej galerii zdjęć.

Szczególne podziękowanie przesyłamy wychowawcy Panie Elżbiecie Jerszyńskiej za zaangażowanie swojej klasy do udziału w konkursie. Zdjęcia „Zaczytanej klasy IIIa” można obejrzeć klikając w link: Zaczytana klasa III a

 

Pozdrawiamy - nauczyciele bibliotekarze, Iwona Idzikowska i Zuzanna Szczęsna

 

Konkurs biblioteczny

Serdecznie zapraszamy do udziału w bibliotecznym konkursie czytelniczym  wszystkich uczniów z klas I-IV i V-VIII. Zadanie polega na wykonaniu listy ulubionych domowych książek. Spis  ten powinien przedstawiać co najmniej 5 pozycji, wg następującego wzoru: imię i nazwisko pisarza, tytuł książki oraz rok jej wydania; np. Czesław Janczarski: "Najpiękniejsze bajki", 1994. Wykonane zadanie do dnia 20 maja uczniowie klas I-IV prace przesyłają na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., a uczniowie klas V-VIII na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Komisyjne losowanie nagród odbędzie się 21 maja.

 

01 copy

 

Zdjęcie przedstawia nagrody dla klas I-III, a na klasy V-VIII czekają nagrody niespodzianki.
Z czytelniczymi pozdrowieniami - nauczyciele bibliotekarze

 

 

Zostań w domu z biblioteką szkolną!

Dziękujemy wychowawcy Pani Beacie Wierdak oraz uczniom z klasy IIc za wykonane i przesłane pomysłowe zakładki do książek. Wszystkich zapraszamy do oglądania galerii zdjęć.

 

Wspomnienie o Adamie Bahdaju

7 maja 1985 roku zmarł ADAM BAHDAJ, pseud. Dominik Damian, pisarz polski, tłumacz, autor utworów dla dzieci i młodzieży. To okazja, aby przypomnieć twórczość tego pisarza.

Dziś obchodzimy 35 rocznicę jego śmierci.

Adam Bahdaj napisał wiele zabawnych i trzymających w napięciu książek sensacyjno-kryminalnych oraz krótkich utworów dla dzieci. Największą popularnością cieszą się zabawne, detektywistyczno- przygodowe i obyczajowe powieści:

bahdaj

Książki dostępne w naszej bibliotece.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu i zachęcamy do czytania.

Dla miłośników dobrego kina przygodowego polecamy filmy, które powstały na podstawie książek A. Bahdaja: Podróż za jeden uśmiech, Wakacje z duchami czy Stawiam na Tolka Banana.

 

Zostań w domu z biblioteką szkolną

 

Lubisz czytać? Znasz lektury szkolne? To quizy w sam raz dla ciebie!

  https://www.samequizy.pl/lektury/

 

quiz

 

Co teraz czytasz? Podziel się z nami swoją książką?

Hanna Wodzisławska z klasy Vd napisała do nas: „Przeczytałam wszystkie tomy po polsku, mam ochotę na więcej, więc czytam po angielsku 😀”

okładka1okładka2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jeszcze raz zapraszamy wszystkich czytelników do naszej zabawy. Przypominamy adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

                                                        Dziękujemy i serdecznie pozdrawiamy

 

Drodzy Czytelnicy, pamiętacie naszą biblioteczną zakładkę do książek?!

 

zakladki

 

To teraz właśnie jest ten czas, aby zrobić sobie oraz swoim bliskim  nową lub dodatkową zakładkę do książek. Do dzieła → zróbcie! Macie już ulubioną → pokażcie ją innym!

Zachęcamy do przesyłania zdjęć waszych zakładek na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., potem opublikujemy je na stronie szkoły.

Tu znajdziesz linki do kilku ciekawych zakładkowych inspiracji.                                                                                    Pozdrawiamy serdecznie

                                                                                   Wirusowy konkurs

Wokół tylko koronawirus, maski, rękawiczki ochronne. A może by tak o tym napisać albo narysować? Humorystycznie lub na poważnie. Moja koleżanka powiedziała kiedyś, że „problem dobrze obśmiany jest w połowie rozwiązany”. Wyśmiewać nie będziemy, bo pandemia to poważny problem, ale spróbujmy ją oswoić, by nie poddawać się panice i atmosferze lęku.

Mam dla was trzy propozycje (do wyboru):

  1. Wirusowy alfabet – na każdą literę alfabetu podaj przynajmniej jedno skojarzenie z wszechobecnym koronawirusem.
  2. Wirusowy zawrót głowy – napisz dowolny tekst literacki, np. list, niezwykłe opowiadanie, wiersz, opis przeżyć czy zaprojektuj komiks. Uczniowie VII i VIII klas mogą pokusić się o fraszkę lub tren.
  3. Wirusowy zawrót głowy – wykonaj pracę plastyczną dowolną techniką i prześlij zdjęcie.

Opowiedzcie o prawdziwych historiach, swoich przeżyciach, po prostu o tym, jak sobie radzicie w trudnym czasie powszechnego kryzysu.

Najciekawsze prace opublikujemy na stronie naszej biblioteki. Wasze panie od języka polskiego na pewno was pochwalą, a może nawet docenią piąteczką. A co najważniejsze - wyrazicie własne odczucia. W końcu pisać można na każdy temat. Ciekawa jestem waszych pomysłów.

Prace przesyłajcie na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub przez e - dziennik  

 

                                                                                                                                                      Elżbieta Turbińskawirus

 

Znalazłam w sieci taki wiersz i bardzo mi się spodobał. Przeczytajcie Koronawirus

 

Drodzy Uczniowie

Na  ten czas nieobecności w szkole proponujemy Wam:

  • strony www, na których zobaczysz ekranizacje lektur szkolnych :

https://vod.pl/lektury-szkolne

https://vod.tvp.pl/kolekcja/lektury-na-ekranie,47077909

  • linki do pobrania książek za darmo lub częściowo płatnych:

https://www.legimi.pl/czas-na-czytanie/ - wpisując kod  - czytamy - dostajesz dostęp do odbioru jednej książki

https://wolnelektury.pl - masz dostęp do 5571 utworów

      - http://cyfroteka.pl/kategoria1_1038 - masz dostęp do 5864 książek

 Nasze propozycje oraz informacje będziemy umieszczać na stronie internetowej szkoły: zakładka  - “szkoła”, agendy - “biblioteka szkolna”.

Jeżeli potrzebujesz skontaktować się z nami, to zapraszamy do przesyłania informacji poprzez dziennik elektroniczny.

Serdecznie pozdrawiamy i życzymy dużo wytrwałości - nauczyciele bibliotekarze: Iwona Idzikowska, Zuzanna Szczęsna, Elżbieta Turbińska

Lekcje w TVP

17 powodów