POBAW SIĘ W PISARZA LUB ILUSTRATORA

Zapraszamy Was na wspólne pisanie lub ilustrowanie.

Zadanie polega na napisaniu opowiadania do ilustracji lub namalowaniu ilustracji do wiersza lub opowiadania.

Zajrzyjcie na stronę:   terazczytamy.pl

Znajdziecie tam obrazy do pisarskiej twórczości oraz utwory literackie, które aż proszą się o zilustrowanie

Najciekawsze prace zamieszczane są w galerii na stronie.

Gawęda o książce

6 lutego spotkaliśmy się w bibliotece, by pogawędzić o książkach. Są w naszej szkole uczniowie, którzy lubią czytać. Sami przyznają, że to dla nich prawdziwa przyjemność, relaks, możliwość przeżycia prawdziwej przygody i zdobycia wiedzy. To miłośnicy książek i czytania. Zgodzili się, aby opowiedzieć o tym swoim koleżankom i kolegom z klas VI. Gawęda o książce to krótkie zareklamowanie książki. Nie jest to streszczenie ani recenzja, ale raczej przedstawienie bohaterów, fabuły czy też kilku scen z książki w taki sposób, by słuchacze chcieli sięgnąć po nią i przeczytać ją samodzielnie. To również dzielenie się ze słuchaczami swoim entuzjazmem do książek i zachęcanie do czytania dla przyjemności.

Na spotkaniu wystąpili:

1. Nadia Oleksy kl. Ve – W. Bruce Cameron, Był sobie szczeniak (literatura obyczajowa)
  2. Jacek Kosior kl. Vh – A. Maleszka, Czerwone krzesło (literatura fantastyczna)
  3. Julia Damian kl.VIe – Maleszka książki z serii Magiczne drzewo (literatura fantastyczna)
  4. Alma Papefus kl.VId – seria Nela mała reporterka (literatura przygodowo – podróżnicza)
  5. Łucja Klocek kl.VIIIc – Jo Nesbo, Trzeci klucz (literatura sensacyjna)
  6. Rita Mackiewicz kl. VIIc – Przytulajka (literatura obyczajowa)
  7. Mateusz Miękisiak kl. VII d – Florence Littauer, Osobowość plus (literatura psychologiczna)
  8. Mateusz Melnyczuk kl. VIIIb – Macht Christopher, Spowiedź Hitlera. Szczera rozmowa z Żydem ( literatura faktu).

Wszystkim uczniom gratuluję wysokiego poziomu wystąpień, umiejętności swobodnego mówienia o sobie, swoich przemyśleniach i literaturze.