Wyniki bibliotecznego konkursu czytelniczego „Lista ulubionych domowych książek”

W dniu 21 maja w szkolnej bibliotece  odbyło się losowanie nagród!  Komisja w składzie: Pani Dyrektor Małgorzata Kaczmarek, nauczyciele bibliotekarze – Iwona Idzikowska i Zuzanna Szczęsna wyłoniły zwycięzców:

Klasy I-IV

- Szymon Bocian IIIb – bańki

- Zuzanna Wojnarowska IIIb – bańki

- Jakub Makarewicz IVa – kostka „Magic Cube”

- Katarzyna Trybka IIa – książka „Baśnie Europy”

- Maja Antonik Ib – książka „Martynka”

- Aleksander Kłapkowski IIId – gra „Biznes po europejsku”

Klasy V-VIII

- Amelia Dera  - książka „Igor”

igor

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnym bibliotecznym konkursie, który ogłosimy już w piątek (22 maja).

Pozdrawiamy – nauczyciele bibliotekarze

WIRUSOWY KONKURS

Wokół tylko koronawirus, maski, rękawiczki ochronne. A może by tak o tym napisać albo narysować? Humorystycznie lub na poważnie. Moja koleżanka powiedziała kiedyś, że „problem dobrze obśmiany jest w połowie rozwiązany”. Wyśmiewać nie będziemy, bo pandemia to poważny problem, ale spróbujmy ją oswoić, by nie poddawać się panice i atmosferze lęku.

Mam dla was trzy propozycje (do wyboru):

1. Wirusowy alfabet – na każdą literę alfabetu podaj przynajmniej jedno skojarzenie z wszechobecnym koronawirusem.
  2. Wirusowy zawrót głowy – napisz dowolny tekst literacki, np. list, niezwykłe opowiadanie, wiersz, opis przeżyć czy zaprojektuj komiks. Uczniowie VII i VIII klas mogą pokusić się o fraszkę lub tren.
  3. Wirusowy zawrót głowy – wykonaj pracę plastyczną dowolną techniką i prześlij zdjęcie.

Opowiedzcie o prawdziwych historiach, swoich przeżyciach, po prostu o tym, jak sobie radzicie w trudnym czasie powszechnego kryzysu.

Najciekawsze prace opublikujemy na stronie naszej biblioteki. Wasze panie od języka polskiego na pewno was pochwalą, a może nawet docenią piąteczką. A co najważniejsze - wyrazicie własne odczucia. W końcu pisać można na każdy temat. Ciekawa jestem waszych pomysłów.

Prace przesyłajcie na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub przez e - dziennik

Elżbieta Turbińska

wirus

Znalazłam w sieci taki wiersz i bardzo mi się spodobał. Przeczytajcie Koronawirus