Konkursy

A- A A+

Konkurs historyczno-marynistyczny ARMADA 2020

ARMADA 2020 logo

Celem konkursu jest propagowanie polskich tradycji marynistycznych. Mogą wziąć w nim udział uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Zadanie to wykonanie pracy plastycznej (w dowolnej technice - malarstwo, rysunek, collage w orientacji poziomej) związanej z historią polskiego okrętu wojennego Błyskawica. Krótka historia polskiego niszczyciela Błyskawica jest zamieszczona na przygotowanej karcie konkursowej w formacie PDF, dostępna jest również na stronie internetowej (w zakładce Konkursy). Krótka historia okrętu ORP Błyskawica. Konkurs ARMADA 2020 odbywa się za pośrednictwem Internetu. Wszystkie prace muszą być dostarczone po uprzednim zeskanowaniu i przesłane do 20 grudnia 2020 roku. Zeskanowane prace powinny być zapisane w formacie PDF lub JPG w rozdzielczości 300 DPI. Wielkość pracy to format A4. Prace konkursowe prosimy przesłać na adres e-mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Regulamin konkursu jest dostępny na stronie internetowej www.okretypodwodne.edu.pl/konkursy/

Zgoda na udział w konkursie.

Bliższe informacje u nauczycieli historii: p. Edyta Kocaj i p. Rafał Kajak lub na stronie internetowej www.okretypodwodne.edu.pl

Internetowy Konkurs „Bohaterowie Wiktorii 1920”

Plakat - bohaterowie 1920 roku

 

 

 

 

 

 

 

Konkurs „Bohaterowie Wiktorii 1920” polega na udzieleniu odpowiedzi na 6 pytań dotyczących bohaterów wojny polsko-bolszewickiej 1920 roku, przedstawionych w krótkich filmikach, które będą publikowane na funpage’u Akademii Młodzieżowej na Facebooku (fb.com/akademiamlodziezowa/) i kanale YouTube Telewizji AM (https://www.youtube.com/user/TelewizjaAM/).
Filmy z pytaniami konkursowymi będą publikowane regularnie, codziennie o godz. 20.00, od 12 do 17 października 2020 r.
Konkurs wygrywa ta osoba, która wyśle poprawne odpowiedzi na wszystkie 6 pytań w najkrótszym czasie.
Konkurs skierowany jest do uczniów w wieku 13 - 19 lat.
Nagrodą w konkursie są karty podarunkowe do wykorzystania w sklepach Empik oraz nagrody rzeczowe. Przewidziane są 3 nagrody główne oraz 10 wyróżnień.
I miejsce: karty podarunkowe o wartości 700 zł
II miejsce: karty podarunkowe o wartości 500 zł
III miejsce: karty podarunkowe o wartości 300 zł
Więcej szczegółów na stronie internetowej: www.konkurs-historyczny.akademiamlodziezowa.pl lub u p. Edyty Kocaj

zachęcają nauczyciele historii

Międzynarodowy Dzień Mediacji

Zachęcamy wszystkie dzieci i młodzież do udziału w organizowanym przez Ministerstwo Sprawiedliwości konkursie na plakat promujący Międzynarodowy Dzień Mediacji. Zadanie konkursowe polega na stworzeniu pracy o tematyce związanej z mediacją - jedną z metod ADR.  Prace należy przesłać w formie elektronicznej do dn. 12 lipca 2020 roku na adres e-mail zamieszczony w regulaminie. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody: głośniki JBL, opaski monitorujące Huawei i dyplomy, których rozdanie odbędzie się w Ministerstwie Sprawiedliwości. Szczegóły w regulaminie na stronie: https://www.gov.pl/web/sprawiedliwosc/konkurs-dla-mlodziezy-na-plakat-promujacy-miedzynarodowy-dzien-mediacji