A- A A+

Lekcja na lodzie

Jedna z form Promocji Zdrowia jest urozmaicenie lekcji wychowania fizycznego, dzieci w naszej szkole mogą korzystać z lodowiska. Na filmie uczniowie klasy 5 c oraz 8 a w trakcie lekcji WF  z nauczycielami Marzeną Adamczyk oraz Bartłomiejem Błaszczykiem

 

Matematyka i wf

To ulubione przedmioty szkolne Bartosza Slisz oraz Dominka Hładuna, piłkarzy KGHM Zagłębie Lubin, którzy odwiedzili naszą szkołę w ramach projektu Lekcja z Mistrzem. Podczas konferencji prasowej uczniowie dowiedzieli się jak wyglądają treningi piłkarskie, jaką zawodnicy stosują dietę oraz co robią w wolnych chwilach. Podczas zajęć w sali gimnastycznej sportowcy przeprowadzili rozgrzewkę, uczyli podstawowych technik piłkarskich oraz rozegrali z uczniami mecz.

mju

 

 

 

Film przygotowali uczniowie z koła dziennikarskiego pod opieką p. D. Olejniczaka

 

Otrzęsiny klas IV

Jak co roku w naszej szkole odbywają się otrzęsiny klas IV. Jest to dzień, w którym wszyscy uczniowie klas czwartych przechodzą chrzest. Zadaniem ich jest sprawdzenie się w konkurencjach sportowych, plastycznych oraz w quizie o naszej szkole i ich pracownikach. Na zakończenie imprezy, każdy z uczestników musiał wypić "pyszny” napój z pietruszki oraz otrzymał słodki upominek. Organizatorzy:J. Korsak, D.Kamelska, D. Blicharska oraz wychowawcy klas 4.

 

 

Dzień drzewa - mieszkańcy naszych lasów

23 września 2019 r. klasy IV wzięły udział w warsztatach przyrodniczo-ekologicznych na terenie osiedla ,,Polanka" pod hasłem ,,Dzień Drzewa- mieszkańcy naszych lasów". W programie zajęć było poznanie mieszkańców lasu i ich zachowań. Znaczenie drzew dla człowieka, zwierząt, przyrody. Badanie kondycji naszych drzew. Rozpoznanie gatunków drzew naszej miejscowości. Wykonanie prostych przyrządów służących do pomiaru siły wiatru i wilgotności gleby. Prawidłowa segregacja śmieci oraz ich recykling. Podsumowaniem zajęć było wspólne pieczenie kiełbasek. Zajęcia przeprowadziły panie: Joanna Korsak i Michna Marzanna.

 

 

Piątek 13

W piątek 13 września dzień w szkole był inny niż zwykle. Zamiast lekcji uczniowie uczestniczyli w różnych warsztatach. Najwięcej emocji wzbudzały zajęcia sportowe: szkolne MMA, taniec, tenis stołowy, szachy. Uczniowie klas VIII dla młodszych kolegów przygotowali gry i zabawy zręcznościowe (VIIIc), malowane gry (VIIIa), pokazali magię przyrody w laboratoriach (VIIIb), prowadzili zajęcia z programowania ozobotów i innych robotów (VIIa). Dzieci poznały, jak robić kreatywne notatki, jak wykorzystać kreatywnie iPady, również do tworzenia filmu. Artystycznie można się było wyżyć wykonując magic book, albo zaśpiewać i zagrać, również w karaoke językowym. Integracji i zabawie sprzyjały zakręcona gumizela i tower of power. Uczniowie przekonali się, jak może być fajnie w Klubie na magicznym dywanie, a jak ciekawie w teatrze z metaforą. Końcowym akcentem dnia był pokaz szkolnej mody (VIIa) oraz koncert talentów wokalnych (zespół Cantabile) i instrumentalnych (znakomite utwory zagrane na perkusji przez Marcela Rudnickiego z kl. VIIc. W dobrej zabawie uczestniczyli wszyscy uczniowie.

JW

 

Spotkanie Mistrzów

10 października w ramach projektu Lekcja z Mistrzem gościliśmy koszykarki z CCC Polkowice. Zawodniczki: Julia Tyszkiewicz, Weronika Gajda oraz Ana Maria Filip przeprowadziły dla naszych uczniów zajęcia sportowe ucząc podstawowych technik koszykarskich. Rozegrały zacięte mecze oraz udzieliły wywiadu podczas konferencji prasowej prowadzonej przez uczennice z klasy VII C. Podczas wizyty doszło do ciekawego spotkania aktualnych Mistrzyń Polski w koszykówce (CCC Polkowice) oraz ich młodszych koleżanek Mistrzyń Polski w koszykówce dziewcząt (uczennice SP3).

mju

01

Filmik z Lekcji z Mistrzem przygotowali uczniowie z koła dziennikarskiego.